21 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 21 niedziela zwykła. Rozpoczyna się ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Dzisiaj Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow.

Dziś transmisja Mszy Św. z kościoła o godz. 12:00 i nieszpory o godz. 18:00.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

2. Z racji wystąpienia Siostry Dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego przy ulicy Paulińskiej 14 w naszej parafii; w ubiegłą niedzielę – zbiórka do puszek na Ofiary Katastrofy w Bejrucie dzisiaj po każdej Mszy św. Składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Natomiast materiały dotyczące nowego przedszkola i szkoły można zabrać przy wyjściu z kościoła.

– w poniedziałek – święto św. Bartłomieja Apostoła
– w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej
– w czwartek – wspomnienie św. Moniki
– w piątek – wspomnienie św. Augustyna
– w sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

4. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub 579-257-491. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

5. W najbliższą sobotę 29 sierpnia o g. 9,00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca wybory pary diecezjalnej Domowego Kościoła, które odbędą się po Mszy św. w „Ciuchci”. Oaza Rodzin zaprasza na Mszę św. kręgi z naszej parafii oraz wszystkich chętnych parafian.

6. XI Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów odbędzie się w sobotę 29 sierpnia br. Msza św. zostanie odprawiona w kościele Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu o godz. 11.30. Transmisja internetowa m.in. Wrocławski Gość Niedzielny.

7. We wtorek i środę 25 i 26 sierpnia Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu organizuje obok Katedry Wrocławskie Dni Duszpasterskie. Serdecznie na to cieka sympozjum zapraszamy.

8. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej.