18 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 18 niedziela zwykła. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

Dzisiaj zmiana tajemnic Różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.

Dzisiaj przypada odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Możliwość uzyskania Odpustu Zupełnego Porcjunkulii w kościołach parafialnych istnieje od godz. 12:00 dnia 1 sierpnia aż do godz. 24:00 2 sierpnia.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

Transmisje Mszy Św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 12:00.

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
– w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
– w piątek – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
– w sobotę – wspomnienie św. Dominika

3. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub 579-257-491. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

4. Ważna wiadomość dla rodziców dzieci I-Komunijnych. Firmą Opus, którą wybrali rodzice, wyznaczyli termin odbioru strojów dla dzieci na 17.08.2020 (poniedziałek). Nie ma innej możliwości, bo muszą mieć przynajmniej miesiąc na poprawki. Mimo wakacji, może nam się uda pozytywnie to zrealizować.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca.

6. Jest najnowsza prasa. Jest wyjątkowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony jest jubileuszowi 40lecia ruchu społecznego „Solidarność”. Możemy w nim przeczytać tekst Kazimierza Kimso – szefa dolnośląskiej Solidarności –  wprowadzający w ideę świętowania 40lecia związku, rozmowę z ks. Andrzejem Dziełakiem, jednym z kapelanów wrocławskiej solidarności. W numerze również tekst opowiadający o bohaterze Solidarności – Romualdzie Lazarowiczu – pióra premiera Mateusza Morawieckiego i fotoreportaż przypominający początki wrocławskiej Solidarności. Zachęcamy do zakupu i lektury.

7. Z wielka radością zawiadamiamy naszych Parafian, że członkowie wspólnot działających w naszej parafii ufundowali 30 Mszy św. Gregoriańskich w intencji Św. Ks. Prałata Wincentego Tokarza, brata Księdza Prałata Wojciecha Tokarza, naszego poprzedniego proboszcza. Intencje są w gablocie kościoła i w internecie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W czwartek – święto Przemienienia Pańskiego – Wspólnota Osób Konsekrowanych „Palavra Viva” obchodzi 25-lecie istnienia na świecie. Z racji pandemii uroczystości centralne odbędą się w roku 2021 w Brazylii. W naszej świątyni zostanie z tej okazji w tym dniu o g. 18,30 Msza św. dziękczynno-błagalna, na którą Siostry serdecznie zapraszają wszystkich przyjaciół oraz parafian.