17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 17 niedziela zwykła. Informujemy, że w sobotę o 9,15 odszedł do Domu Ojca Śp. Ksiądz Prałat WINCENTY TOKARZ, Brat naszego Drogiego Prałata Księdza Wojciecha Tokarza. Pogrzeb odbędzie się w środę 29 lipca br. o g. 11,00 na Stabłowicach, gdzie Św. Ks. Wincenty Tokarz był proboszczem do czerwca włącznie. Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Po Mszy św. ciało Ks. Wincentego Tokarza zostanie złożone do grobowca na cmentarzu Osobowickim.

Z Chrześcijańskim Współczuciem dla Księdza Prałata Wojciecha Tokarza, duchowo jednoczymy się nim, wypraszając u Boga wieczne zbawienie dla brata.

W związku z powyższym w poniedziałek zapraszamy po Mszy świętej o 18,30 do kościoła na spotkanie przedstawicieli wszystkich wspólnot i stowarzyszeń działających na terenie naszej parafii oraz najbliższych współpracowników Księdza Prałata Wojciecha Tokarza.

Trwa czas wakacji, urlopów. Pamiętajmy o Bogu, a w modlitwie o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

Dzisiaj o godz. 18:15 litania do Krwi Chrystusa. Transmisje Mszy Św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 12:00.

– w środę – wspomnienie św. Marty
– w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
– w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Liguori

3. Codziennie, do piątku, o godz. 18:15 litania do Krwi Chrystusa.

4. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiane są OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Telefony: 71/328-95-17 lub 579-257-491. Intencje można zamawiać po Mszach w zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8:00 Msza w int. Żywego Różańca. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy Msza o godz. 15:00.

6. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

7. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża np. Zdrowaś Maryjo oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia (g.12,00) do północy 2 sierpnia (g. 24,00). Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca sierpnia zmiana tajemnic Różańcowych o godz. 17:30. i nieszpory o godz. 18:00

9. Jest najnowsza prasa. Zachęcamy do zakupu i lektury.