TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują.

2. Najważniejszym dniem tygodnia jest czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Szczególnie potrzebne w czasie epidemii. Msze Św. o godz.: 7,30; 9,00; 10,30. O g. 11,30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy wokół Placu Strzeleckiego. Będzie miała skromniejszy charakter – zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa. Wiernych prosimy o zachowanie przepisów państwowych na trwający czas epidemii. Bezpośrednio po procesji będzie w kościele Msza św. dla tych co przyjdą na procesję o 11,30, a na Mszy św. nie byli. Będzie również Msza św. wieczorna o g. 18,30. Osoby, które zamówiły Mszę Św. o godz. 12:00 prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

3. Ponadto w tym tygodniu będziemy przeżywać:
-w poniedziałek- wspomnienie św. Jadwigi Królowej
– w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy

4. W poniedziałek o g. 10,00 w naszym kościele odbędzie się Msza święta Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Serdecznie na nią również Parafian zapraszamy.

5. Tradycyjnie odbędą się przez osiem dni – od uroczystości Bożego Ciała – procesje Eucharystyczne wokół kościoła z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 18,00. Dając tę możliwość Ksiądz Arcybiskup prosi o uwzględnienie przepisów państwowych dotyczących zgromadzeń liturgicznych poza miejscem kultu. W ostatnim dniu nie będzie stacji przy czterech ołtarzach. Po ośmiu dniach będą tylko nabożeństwa czerwcowe o 18,00.

6. W sobotę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Z uwagi na wcześniejszą procesję dawnej oktawy Bożego Ciała, nabożeństwo fatimskie będzie bez procesji.

7. Zapraszamy katolików języka ukraińskiego 21 czerwca 2020 r. do kościoła św. Augustyna we Wrocławiu. O godz.  14.00 Msza św. w języku ukraińskim a następnie spotkanie.  Kościół znajduje się przy ul. Sudeckiej 90.

8. Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec informuje, że w związku z nieustabilizowaną sytuacją epidemiczną została podjęta decyzja o przesunięciu dorocznych „Wrocławskich Dni Duszpasterskich” na sierpień 2021 r.

9. W świetle ostatnich dekretów Księdza Arcybiskupa z 5 czerwca br., wskazane jest, aby KANCELARIA PARAFIALNA była nadal udostępniana po zgłoszeniu telefonicznym, aby zbyt wiele osób nie przebywało w poczekalni. Telefony są podane na drzwiach kancelarii oraz na ogłoszeniach poprzednich niedziel.
Podobnie z tego samego powodu księża nie mogą się udawać do kilku chorych, przechodząc od chorego do chorego lecz w uzasadnionych przypadkach do pojedynczych chorych z dezynfekcją przed wyjściem i po przyjściu.
W tym samym piśmie podano, że daty bierzmowania podane podane zostaną w późniejszym terminie.

10. Dziękujemy za wpłaty na parafię oraz wspólnotę „Palavra viva”. Konto Santander  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625.

11. Od dzisiaj wznawiamy kolportaż tygodnika „Niedziela”, a od przyszłej niedzieli również „Gościa Niedzielnego”. Czasopisma są wyłożone na stolikach z tyłu. Cena bez zmian. Życzymy wielu łask na najbliższy czas.