ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18:00. 

W kościele nie ma limitu osób. Pozostałe przepisy, zwłaszcza o zasłaniu ust i nosa nadal obowiązują. Wszystkie wejścia do kościoła funkcjonują normalnie. Balkony dopiero przy bardzo dużej ilości wiernych.

2. Najważniejszym dniem tygodnia i jest to też dla każdej świątyni najważniejszy dzień roku – święto patronalne, czyli ODPUST. Jest to piątek 5 czerwca br. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 18,00 będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Marek MENDYK, ordynariusz świdnicki. Będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej i wygłosi Słowo Boże. Na zakończenie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, akt oddania i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. W ten piątek 5 czerwca dla naszej parafii jest to uroczystość, zatem nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w poniedziałek- święto NMP Matki Kościoła (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt)
– w środę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– w piątek – wspomnienie św. Bonifacego

4. W tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusa, codziennie o godz. 18:00; z wyjątkiem Odpustu Św. Bonifacego w piątek.

5. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w tych trudnych czasach.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:30. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00. W piątek we Mszy koncelebrowanej odpustowej o godz.18:00 Msza św. w Intencji Wszystkich Parafian i intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

7. W sobotę o godz. 8:00 Msza Św. w intencji Żywego Różańca.
Również w I sobotę miesiąca od g. 9,00 powraca tradycyjna adoracja Najśw. Sakramentu w kościele zakończona Mszą św. o g. 15,00.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

9. Jeszcze ten tydzień bez zmian pozostają informacje dotyczące kancelarii parafialnej oraz transmisji Mszy św. z naszego kościoła: w niedzielę o godz. 12:00 i 18:30 oraz codziennie z nabożeństwem o godz. 18:00. Zachęcamy do odwiedzania zakładki „Parafialna Tarcza Antykryzysowa” na naszej stronie. Są pierwsze zgłoszenia.

10. Również nadal nie ma grupowych odwiedzin chorych, tzn, że kapłan przechodzi od jednego chorego do drugiego chorego w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Natomiast w sytuacji bardzo ciężkiego pogorszenia zdrowia, można do pojedynczych chorych wezwać kapłana.

11. Dziękujemy za wpłaty na parafię oraz wspólnotę „Palavra viva”. Santander  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

12. Pozostałe aktualne Komunikaty Kurii Wrocławskiej można przeczytać w ogłoszeniach z poprzednich niedziel.