WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.
Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18:00.

W kościele może jednorazowo przebywać 90 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa a także o zachowaniu odpowiedniej odległości. Wejście od strony kaplicy adoracji oraz od strony plebanii.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri
– w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

4. Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy, czyli to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

6. Już dzisiaj zapowiadamy najważniejszy dzień dla każdej świątyni, święto patronalne, czyli ODPUST. W tym roku jest to piątek 5 czerwca br. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 18,00 będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Marek MENDYK, ordynariusz świdnicki. Na zakończenie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, akt oddania i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. W ten piątek 5 czerwca dla naszej parafii jest to uroczystość, zatem nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Zgodnie z komunikatem Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów do kalendarza diecezji polskich na dzień 27 maja wpisano wspomnienie  św. Pawła VI, papieża.

8. Teraz kilka komunikatów z Kurii dotyczy części naszych parafian. „Ze względu na stan epidemii i wynikające z tego tytułu ograniczenia, a także mając na uwadze, że osoby uczestniczące w pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej oraz Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów do Henrykowa, w dużej części należą do grupy podwyższonego ryzyka w związku z tym: III Archidiecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej odbędzie się w sobotę 22 sierpnia br. Msza św. zostanie odprawiona w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Oławie o godz. 11.00. Natomiast XI Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów odbędzie się w sobotę 29 sierpnia br. Msza św. zostanie odprawiona w kościele Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu o godz. 11.30. Powyższe Msze św. będą transmitowane tamtejsze przez parafialne strony internetowe oraz przez Wrocławskiego Gościa Niedzielnego.

9. Bez zmian pozostają informacje dotyczące kancelarii parafialnej, rozważań, czyli medytacji „Lectio divina”, prasy katolickiej oraz transmisji Mszy św. z naszego kościoła: w niedzielę o godz. 12:00 i 18:30 oraz codziennie z nabożeństwem majowym o godz. 18:00. Podobnie zachęcamy do odwiedzania zakładki na stronie parafii „Parafialna Tarcza Antykryzysowa”. Są pierwsze zgłoszenia. Szczegóły są też w ogłoszeniach z poprzednich niedziel.

10. Dziękujemy za wpłaty na parafię oraz wspólnotę „Palavra viva”. Santander  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

11. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej związkom Św. Jana Pawła II z Wrocławiem i Archidiecezją Wrocławską. Pod adresem www.dowroclawia.pl można znaleźć teksty wystąpień papieskich, świadectwa związane z osobą Świętego Jana Pawła 2 oraz bogatą dokumentację fotograficzną spotkań na dolnośląskiej ziemi.