6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy szóstą niedzielę Wielkanocy. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18:00.

Z radością podajemy do wiadomości, że kościele może teraz  jednorazowo przebywać 90 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa a także o zachowaniu odpowiedniej odległości. Wejście od strony kaplicy adoracji oraz od strony Placu Staszica, podjazd dla niepełnosprawnych. Prosimy bez potrzeby nie wchodzić do zakrystii.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

2. Jutro przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar dla Kościoła Powszechnego, świata i naszej Ojczyzny. W 100-lecie urodzin św. JANA PAWŁA II, 18.05.2020 r. o godz. 19.30 zapraszamy do udziału w DRODZE ŚWIATŁA, która odbędzie się w katedrze wrocławskiej i będzie transmitowana przez strony www parafii katedralnej oraz Gościa Niedzielnego.

3. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. INFORMACJE PLAKAT

4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Bez zmian pozostają informacje dotyczące kancelarii parafialnej, rozważań, czyli medytacji „Lectio divina”, prasy katolickiej oraz transmisji Mszy św. z naszego kościoła: w niedzielę o godz. 12:00 i 18:30 oraz codziennie z nabożeństwem majowym o godz. 18:00.

8. Dziękujemy za wpłaty na parafię oraz wspólnotę „Palavra viva”. Santander  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

9. W naszej parafii powstała „Parafialna Tarcza Antykryzysowa”. Są pierwsze zgłoszenia. Szczegóły są w ogłoszeniach z poprzednich niedziel.