5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18:00.

Przypominamy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 40 osób. Przypominamy też o obowiązku zasłaniania ust i nosa a także o zachowaniu odpowiedniej odległości. Wejście od strony kaplicy adoracji. Prosimy bez ważnej porzeby nie wchodzić do zakrystii.

W tym tygodniu opuszcza naszą parafię organista Pan Krzysztof STĘPIEŃ, który przeprowadza się ze względów rodzinnych. Na jego miejsce wprowadza się rodzina państwa Karola i Urszuli KUŚ, a Pani Urszula będzie naszą organistką. Dziękujemy Panu Krzysztofowi z całego serca za dotychczasową ofiarną posługę, szczególnie trudną w okresie pandemii. Życzymy wielu łask Bożych panu Krzysztofowi i jego małżonce.

2. W tym również tygodniu będziemy przeżywać:
– w czwartek – święto św. Macieja Apostoła
– w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli

3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

4. Bez zmian pozostają informacje dotyczące kancelarii parafialnej, rozważań, czyli medytacji „Lectio dvina”, prasy katolickiej oraz transmisji Mszy św. z naszego kościoła: w niedzielę o12,00 i 18,30 oraz codziennie z nabożeństwem majowym o g. 18,00. Szczegóły są w ogłoszeniach z niedzieli 3 maja br.

5. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.

6. Dziękujemy za wpłaty na parafię oraz wspólnotę osób konsekrowanych „Palavra viva”. KONTO SANTANDER  Nr 16 1090 2398 0000 0006 0802 6625

7. DZIEŃ POSTU. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Konferencja Episkopatu Polski prosi nas, abyśmy odpowiedzieli na apel Papieża Franciszka i ogłosili w rodzinach dzień postu.

8. Za pośrednictwem Kurii Wrocławskiej dotarł do nas APEL Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu: W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali zwracamy się do wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

9. Archidiecezjalna Pielgrzymka Świata Ludzi Pracy (piąta) do Henrykowa w tradycyjnej formie została odwołana. Zapraszamy wszystkich do udziału duchowego.  W niedzielę 17 maja o godz. 11.30 w katedrze wrocławskiej Metropolita Wrocławski Ks. Arcybiskup Józef Kupny odprawi Mszę św. w intencji ludzi pracy oraz wygłosi okolicznościowe słowo. Relacja na żywo ze strony www parafii katedralnej oraz Gościa Niedzielnego.

10. Komunikat dotyczący sprawowania pogrzebu katolickiego podczas pandemii-link. Bezpośrednio zainteresowanych informują księża w kancelarii.

11. W sobotę o godz. 18:30 zostanie oprawiona Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam za ofiarodawców i sympatyków.

12. W naszej parafii zostaje utworzona „PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA”. Zbieramy informacje o usługodawcach, przedsiębiorcach, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszej parafii, by następnie zachęcać do korzystania z ich usług. Zakłady, sklepy, firmy usługowe mogą składać swoje oferty na parafialny adres mailowy bonifacy@archidiecezja.wroc.pl, które będą zamieszczane na stronie internetowej parafii w zakładce PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA. Prosimy wiernych, by robili zakupy w osiedlowych sklepikach, kupowali polskie produkty, a kiedy to będzie możliwe, by odwiedzali restauracje i korzystali z usług zakładów i przedsiębiorców na terenie naszej parafii.