IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy 4 niedzielę adwentu.

Dziś nieszpory o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – uroczystość Narodzenia Pańskiego
– w czwartek – święto św. Szczepana
– w piątek – święto św. Jana
– w sobotę – święto św. Młodzianków
Na zakończenie Mszy błogosławieństwo małych dzieci
– w niedzielę – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

3. W poniedziałek o godz. 18:30 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 18:00. Wezwania do umierających i pogrzeby zgłaszać można o każdej porze.
Cały czas można otrzymać poświęcony opłatek wigilijny oraz małe świece Caritas (dużych zabrakło) w zakrystii, przy okazji Mszy św.; w poniedziałek też od 16:00 do 18:00 w kancelarii; w wigilię po Mszach św. o 7:00 i 8:00; potem na plebanii tylko do 15:00.

5. W wigilijny wieczór w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich i znajomych. Niech towarzyszą nam wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po godz. 15:15 kapłani też mają swoja wigilię, dlatego brama będzie zamknięta. Można dzwonić po numer Ks. Radka 501 873 657 lub ks. Proboszcza 519 445 772.

6. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22:00 i 24:00.

7. Msze Święte w Boże Narodzenie oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. Nie będzie nabożeństw o godz. 18:00. W drugi dzień świąt ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego i Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

8. W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, błogosławimy wino. Na piątek ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9. Nadal dopracowywane są szczegóły spotkań młodych Taize w naszej parafii. W miarę dokładny program podamy w Święta Narodzenia Pańskiego. Nadal brakuje miejsc w rodzinach, dlatego można pobrać jeszcze deklarację w zakrystii.

10. Od tej niedzieli zaczyna się najbardziej intensywny czas pracy duszpasterskiej; dlatego Księża podzielili się odpowiedzialnością. W sprawach wizyty duszpasterskiej proszę się kierować do Ks. Piotra. W sprawach TAIZE, związanej z tym sprawy salek dla grup i wspólnot, nawet po spotkaniu, do Ks. Radka. Sprawy kancelaryjne oraz pozostałe do księdza proboszcza.

Jak zwykle zachęcamy do lektury bardzo ciekawej świątecznej prasy katolickiej i propozycji codziennej medytacji Lectio divina.

11. Nasze nowe Siostry z Brazylii ze wspólnoty PALAVRA VIVA wyjeżdżają na ten czas do Rzymu i przekazały nam wraz z życzeniami na Święta bardziej dokładną informację o sobie. W całości jest dostępna w internecie i w gablocie Kościoła. Chcemy dołączyć się do życzeń i jako duszpasterze życzymy wszystkim parafianom i przybyłym do nas gościom prawdziwie Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, aby w naszej duszy poprzez łaskę Bóg na nowo narodził się w naszych sercach, a Jego królestwo prawdy, radości i miłości zapanowało wokół nas.

12. W piątek, 27 grudnia, w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00 a w sobotę od godz. 11:00. Kolędę dzień wcześniej zapowiedzą ministranci z naszej parafii. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej parafii. W czasie kolędy kapłani przekażą każdej rodzinie zaproszenie i plan misji świętych w Wielkim Poście 2020r. Już teraz serdecznie zapraszamy.

PLAN KOLĘDY:
27.12.2019 – PIĄTEK
KORZENIOWSKIEGO
28.12.2019 – SOBOTA
ZEGADŁOWICZA: NUMERY PARZYSTE OD 4 DO 36
(4,6,8,10/12,14/16,20,22/24,26,28,30,32,34,36)
ZEGADŁOWICZA: NUMERY NIEPARZYSTE OD 1 DO 31
(1,3,5,7,9,11,13,15,17,19,21,23,25,27,29,31)