III NIEDZIELA ADWENTU

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela.

Dzisiaj zaczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcjom przewodniczy ks. dr Marek Sędek, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Dziś nauki na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek i wtorek nauki na Mszach św. o 7:00; 8:00 i 18:30. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek rano od 7:30 aż do ostatniego penitenta i podobnie po południu od 17:30. Zachęcamy do skorzystania w tym dniu ze spowiedzi na święta Bożego Narodzenia.

Siostry Elżbietanki rozprowadzają stroiki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na Wigilie dla Dzieci. Siostry sprzedają również ręcznie robione bombki. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na wakacyjny wypoczynek dzieci z naszej parafii.

Dziś nieszpory o godz. 18:00.

2. Jutro o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków. Przed Mszą o godz. 17:30 spotkanie formacyjne w salce na plebanii.

3. Również jutro po Mszy wieczornej ok. 19:15 odbędzie się pierwsze spotkanie scholi, która śpiewać będzie podczas liturgii odbywających się w naszej parafii w czasie 42. Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do włączenia się w tę niepowtarzalną celebrację.

4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy
o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Przy kościele można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

6. Przypominamy, iż w dalszym ciągu można złożyć deklarację przyjęcia pod swój dach uczestników Taize, którzy będą gościć w naszej parafii od 28 grudnia do 1 stycznia. Deklarację można odebrać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Apel Księdza Arcybiskupa.

7. Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego działające przy Katedrze Wrocławskiej serdecznie zaprasza na Spotkanie Osoby Stanu Wolnego (panny i kawalerów) w dniu 21.12.2019 o godz. 12-tej przed wrocławską Katedrą. Więcej informacji.

8. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.