I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.

Przy kościele można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”: małe-6 zł; duże-14 zł.

Dziś zmiana tajemnic różańca św. o godz. 17:30 i o godz. 18:00 modlitwa kanonami Taize.

2. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek – św. Franciszek Ksawery
– w sobotę – św. Ambroży

W piątek Kancelaria Parafialna czynna będzie od 15:00 do 17:00.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele o godz. 18:30, od poniedziałku do piątku, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zbierać będą obrazki.

4. Spotkanie oazy dzieci Bożych we wtorek o 17:30 a oazy młodzieżowej w piątek o 18:30.

5. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W piątek Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00. Wieczorna Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic różańca do Krwi Chrystusa. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii. Po Mszy Adoracja, którą zakończy Eucharystia o godz. 15:00.

5. Od przyszłej niedzieli, uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy o godz. 7:00 na godzinki ku czci Matki Bożej.

6. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy o 10:30 poświęcenie medalików, krzyżyków i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Medaliki i książeczki rodzie kupują we własnym zakresie.

Również 8 grudnia członkowie Chóru „Gloria Dei” sprzedawać będą płyty na Mszach między 9:00 a 13:00. Chór śpiewać będzie również na Mszy o 12:00. Zachęcamy do przyłączania się do chóru.

9. Za tydzień przeżywać będziemy dwudziesty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek będą zbierane ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

10. Rekolekcje adwentowe potrwają od 15 grudnia do 17 grudnia włącznie. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Marek Sędek, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. W niedzielę Msze św. o w porządku niedzielnym. Rodziny z małymi dziećmi i dzieci zapraszamy na Mszę św. o 10:30. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach św. o 7:00; 8:00 i 18:30. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 17 grudnia od 7:30 aż do ostatniego penitenta i podobnie od 17:30. Zachęcamy wszystkich Parafian, aby skorzystali w tym dniu ze spowiedzi na święta Bożego Narodzenia. Obecność rodzin dzieci I-Komunijnych i kandydatów do bierzmowania na wszystkich trzech dniach rekolekcji jest moralnym obowiązkiem.

11. Koncert „Betlejem w Polsce” we Wrocławiu odbędzie się 11 stycznia w Hali Orbita. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł. Bilety zamawiać można w zakrystii i kancelarii.

12. Już po raz trzeci Opera Wrocławska zaprasza Was do udziału w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Świąteczny Turniej Śpiewających Rodzin. Turniej odbędzie się w dniu 15.12.2019 (niedziela) o godz. 13.00 w foyer Opery Wrocławskiej. Zgłoszenia do udziału w Turnieju można nadsyłać do 10.12.2019 r. na adres opera@opera.wroclaw.pl

13. Jeszcze do 31.12.2019 r. w Kościele św. Krzyża obok Katedry można odwiedzić i podziwiać wyjątkowe, wierne oryginałom arcydzieła Michała Anioła Buonarotti z Kaplicy Sykstyńskiej. Serdecznie zapraszamy.

14. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.