XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś przypada 34 niedziela zwykła, kiedy oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji.

Na każdej Mszy św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będą dostępne po każdej Mszy św. Ofiary z nich przeznaczone będą na bieżące naprawy i remonty. Kończymy remont u Sióstr Palavra Viva (wyposażenie), gdyż dojadą jeszcze dwie siostry z Brazylii oraz szykujemy pokój dla rekolekcjonisty.

Również na końcu Mszy św. usłyszymy kolejne informacje na temat Europejskiego Spotkania Młodych Taize.

W obecną niedzielę, tj. 24.listopada po Mszach świętych chórzyści będą sprzedawali płyty, nagrane i wydane z okazji 15-lecia istnienia naszego chóru. Cena płyty to 15 złotych. Zapraszamy nowych chętnych do naszego chóru oraz szczególnie młodych do zespołu kameralnego. Próby w poniedziałki i czwartki po południu.

Dziś nieszpory o godz. 18:00.     

2. W tym tygodniu patronują nam:
– w sobotę – św. Andrzej Apostoł

3. Już dzisiaj zapowiadamy rekolekcje adwentowe od niedzieli 15 grudnia do wtorku 17 grudnia włącznie. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr Marek Sędek, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Obecność na rekolekcjach rodziców dzieci komunijnych oraz młodzieży idącej do bierzmowania jest obowiązkowa. Dokładny program podamy za tydzień.

4. Zachęcamy do nabywania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”: małe-6 zł; duże-14 zł. Również przez cały tydzień są w zakrystii.

5. Spotkanie oazy dzieci Bożych we wtorek o 17:30 a oazy młodzieżowej w piątek o 18:30.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

7. Za tydzień zmiana tajemnic różańca św. o godz. 17:30 a o godz. 18:00 zamiast nieszporów odbędą się modlitwy Taize.

8. W niedzielę, 8 grudnia, podczas Mszy o 10:30 poświęcenie medalików, krzyżyków i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Medaliki i książeczki rodzie kupują we własnym zakresie.

9. W drugą niedzielę adwentu (8.12.br) będziemy obchdzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

10. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów 2020. Program adresowany jest do osób w wieku senioralnym 50+. Ośrodek Caritas w Łebie znajduje się 800 m od morza. Do dyspozycji są pokoje 1,2 oraz 3 osobowe z łazienkami. Turnusy pobytu są 10 dniowe. Turnus od 10 do 20 września kosztuje 1150 zł. Cena zawiera pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), przejazd autokarem do Łeby i z powrotem, możliwość korzystania z rowerów i kijków nordic walking. W ośrodku znajduje się kaplica, świetlica z telewizorem, jadalnia oraz aneksy kuchenne. Zapisy w środy i piątki w zakrystii po wieczornej mszy św. Rezerwacja z wyprzedzeniem daje możliwość zarezerwowania dla swoje parafii całego turnusu. Od stycznia 2020 roku Caritas będzie przyjmował zapisy od osób indywidualnych.

11. Parafia pw. Św. Alberta Wielkiego Wrocław – Sołtysowice (Franciszkane) organizuje dni skupienia dla mężczyzn w dniach 30 listopada i 1 grudnia. Początek o godz. 19.30 w sobotę. Plakat do pobrania w komunikatach z dn. 30.10.2019 r.

12. Dla harcerzy z parafii.
Czuwaj!
Wielkimi krokami zbliża się moment, kiedy do Wrocławia przyjedzie kilkanaście tysięcy ludzi z całej Europy, aby wziąć udział w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię – czasie modlitwy, radości, a przede wszystkim spotkania z drugim człowiekiem.
Z tej okazji bracia z Taize postanowili też spotkać się z harcerzami. W najbliższy poniedziałek o godz. 17:00 w Centrum Przygotowań do ESM na pl. Grunwaldzim (jak trafić można zobaczyć tutaj –https://www.facebook.com/watch/?v=398570110835195 ) odbędzie się spotkanie organizowane przez braci dla harcerzy z wszystkich organizacji – zaproszeni są harcerze i harcerki z ZHR, ZHP i Skauci Europy. Po spotkaniu przejście na wspólną modlitwę do kościoła św. Macieja o godz. 20:15.
Bracia zapraszają serdecznie i proszą o rozpowszechnianie tej informacji w naszym środowisku 😉 Pamiętajcie tylko, że ze względu na charakter przygotowań bracia nie zapewniają żadnej opieki wychowawcy dla wolontariuszy, tak więc jest to propozycja dla harcerzy i harcerek pełnoletnich.
Czuwaj!
Ks. phm Adam Kwaśniewski

13. Kolejny raz w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia  odbędzie się trasa „Betlejem w Polsce”. Koncert we Wrocławiu odbędzie się w sobotę 11 stycznia w Hali Orbita. Gospodarzem i Patronem koncertu jest Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny. Ceny biletów: 50 zł, 60 zł, 80 zł.

14. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.