Ogłoszenia 3 Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024

1.Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. W ostatnią Niedzielę „Ad gentes” zebraliśmy do puszek 880 złotych na cele misyjne. Bóg zapłać.Dzisiaj o 17:00 zmiana Tajemnic Różańca.

2.Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się od 17 do 20 marca, poprowadzi je Ks. Łukasz Gołąbek. Serdecznie zapraszamy. Plan Rekolekcji jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy zwrócić szczególną uwagę NA NAUKI DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW W PONIEDZIAŁEK. PO TYM SPOTKANIU OBOWIĄZKOWE ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ ORAZ DLA MŁODZIEŻY WE WTOREK.

3.W zakrystii są już do nabycia wielkanocne baranki Caritas z białej czekolady po 10zł oraz świece paschaliki na stół po 20 zł.

4.Nabożeństwa Wielkiego Postu:

a). Droga Krzyżowa w piątki o 17:00 dla dzieci, o 18:00 dla młodzieży i dorosłych;

b). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:30.

Serdecznie zapraszamy. Za udział w nabożeństwach jak i 3 dniowych rekolekcjach można uzyskać odpusty pod zwykłymi warunkami.

6.W przyszłą niedzielę 10 marca przypada 50 rocznica śmierci Bolesława Kardynała KOMINKA, orędownika pojednania z sąsiednimi narodami.

– Godz. 12.30 na placu Teatralnym przy Operze Wrocławskiej odbędzie się uroczystość nadania imienia kard. Bolesława Kominka tramwajowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

– Godz. 13.30 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego będzie miała miejsce konferencja prasowa połączona z prezentacją rękopisu Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.

– Godz. 14.30 w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Orędownik Pojednania. Wystawę będzie można bezpłatnie oglądać w katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu do 10 marca 2025 roku.

7.Oświadczenie Przewodniczącego konferencji Episkopatu Polski w związku z protestami rolników. Zapraszamy do lektury: TEKST

8.Przypominamy o dyżurach kancelarii parafialnej w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00.

9.Rozpoczęcie kursu Bierzmowania dorosłych 12 marca, zakończenie 4 czerwca br. Szczegóły na stronie Archidiecezji Wrocławskiej.

Quiz: QUIZ

Lectio divina: dla dorosłych: PDFDOC dla dzieci: Jednostronne i PDF

10.Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny, imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.