Ogłoszenia 1 niedziela Adwentu 3.12.2023

1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Do 17 grudnia ma charakter eschatologiczny tj. paruzja Pana Jezusa, a od 17 grudnia przygotowanie na dobre przeżycie Świąt Wcielenia Syna Bożego. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Dzisiaj o g. 18:00 zmiana tajemnic Różańca Świętego, a po niej Msza św. wieczorna o g. 18:30. Po każdej Mszy św. od dzisiaj można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, małe po 10 zł, a duże po 20 zł. Również od dzisiaj można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, znak jedności z parafią oraz Kościołem. Ofiara dobrowolna.
  2. Roraty ku czci Matki Bożej na Mszy św. o g. 18:30. Dzieci zapraszamy z lampionami. Pozostałe informacje dzieci dowiedzą się na Roratach.
  3. Za tydzień 10 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. W niedzielę nauki rekolekcyjne na Mszach św. O g. 10:30 spodziewane jest przybycie św. Mikołaja. W poniedziałek i wtorek Msze św. o g. 7,00; 8,00 i 18,30. Ponadto w poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. 19:15 Nauka Stanowa dla Małżonków i Rodziców. Na końcu obowiązkowe krótkie spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych. Natomiast we wtorek 12 grudnia ok. 19:15 Nauka Stanowa dla Młodzieży szkół ponadpodstawowych i studentów. Prosimy o modlitwę za Ojca Tomasza Skibińskiego OFM oraz o duże owoce rekolekcji.
  4. Spowiedź na rekolekcjach w czasie Mszy św. oraz w środę 13 grudnia. Do południa od 7:30 do 8:30 (aż do ostatniego penitenta – na końcu Komunia Św.) Po Południu od 16:00 aż do Nabożeństwa Fatimskiego.
  5. W środę o 17:30 – Modlitwy FATIMSKIE. O g. 18:30 – Msza święta.
  6. W niedzielę 10 grudnia br. po Mszach św. Kiermasz Ozdób choinkowych. Jak co roku dochód będzie przeznaczony na Wigilię dla dzieci z ubogich rodzin oraz zimowisko. Ofiarodawcom z serca dziękujemy.
  7. Witamy w naszej parafii Ojca Krystiana, kolejnego misjonarza klaretyna, który nas wspomaga w chorobie Księdza Prałata Wojciecha Tokarza i Ks. Konrada Górala.
  8. Lectio divina: dla dzieci: JednostronnePDF dla dorosłych: PDF i DOC