Ogłoszenia 32 niedziela zwykła – 12.11.2023

1.Dzisiejsza niedziela to XV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Otoczmy modlitwą i wsparciem finansowym do puszek chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Ziemia Święta jest pogrążona w wojnie, Liban zmaga się z potężną biedą, Syria została dotknięta silnym trzęsieniem ziemi.

2.16 listopada (czwartek) przypada 3 rocznica śmierci Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza. Zachęcamy do modlitwy o radość Nieba dla naszego Metropolity.

3.Nasza Świątynia będzie w tym roku przeżywać 125 lat istnienia. Dla naszej rodziny parafialnej to wielkie święto. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich na Uroczystość, która odbędzie się 29 listopada (środa). Msze Święte o godzinie 07:00, 08:00, a o godzinie 18:30 Mszy Świętej będzie przewodniczył Bp Jacek Kiciński CMF. Nasz kościół został konsekrowany 29 listopada 1898 r. przez Kardynała Jerzego Koppa i erygował naszą parafię 3 stycznia 1899 r..

4.Zapraszamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w sobotę 18.11 o godz. 21.00, a zakończy w niedzielę 19.11 o godz. 7:30. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Wejście na adorację tylko drzwiami od strony podwórza.

5.W niedzielę 26.11. o godz. 15:00 w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Zespołów Presynodalnych. Szczegóły znajdują się w liście Księdza Arcybiskupa na stronie internetowej archidiecezji, a także na naszej tablicy ogłoszeń.

6.Od 18 do 25 listopada w naszej Archidiecezji będzie peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. 18.11 i 19.11 w Archikatedrze i parafiach Św. Karola Boromeusza i Opatrzności Bożej we Wrocławiu będzie można modlić się przy relikwiach nowych błogosławionych. Więcej informacji na plakacie na naszej tablicy ogłoszeń.

7.W piątek (17.11) o 18:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – grupa dziewczyn. Spotkanie w salce na plebanii.

8.KURS dla NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY Eucharystii będzie organizowany w naszej Archidiecezji od lutego 2024 roku. Zachęcamy panów do podjęcia tej posługi,zarówno w kościele jak i dla chorych. Na razie nikt nie zanosi komunii świętej w niedzielę chorym i starszym nie wychodzącym z domów. Szczegóły i zapisy u księdza proboszcza.

1. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki 16:00 – 18:00, oraz w piątki 10:00 – 12:00. Godziny urzędowania Kancelarii są także na naszej stronie internetowej. Kancelaria Parafialna jest NIECZYNNA: w Święta i Uroczystości Kościelne i Państwowe, jeżeli wypadną w dniach urzędowania Kancelarii oraz w każdą Niedzielę;
  2. Pragniemy również od Nowego Roku wprowadzić zwyczaj na jednej Mszy św.niedzielnej czytanie 5 minut tekstu Nowego Testamentu. Ta oddolna inicjatywa parafian wymaga jednak zespołu chętnych. Zatem prosimy o zgłaszanie się do któregokolwiek z kapłanów: Imię, nazwisko i telefon kontaktowy.
  3. Lectio divina dla: dorosłych: DOCPDF dla dzieci PDFJednostronne
  4. Wszystkim jubilatom, obchodzącym imieniny czy urodziny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!