OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29. 10. 2023 r.

1. Dzisiaj 30 Niedziela Zwykła. O 17:45 Różaniec. Składamy serdeczne podziękowanie za zbiórkę w ubiegłą niedzielę na Dom uchodźców wewnętrznych we Lwowie. Zebrano 2332,14 złote. Z całego serca dziękujemy.
  2. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Niedzielny porządek Mszy Świętych. Już od g. 12:00 przez cały dzień 2 listopada do północy można uzyskać odpust zupełny. Warunki:
  3. Spowiedź i Komunia św.;

b.Nawiedzenie kościoła lub cmentarza i dowolna modlitwa w intencjach papieża;

1. Brak jakiekolwiek przywiązania do grzechu.

Ponadto wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się w intencji zmarłych, zyskują odpust za zmarłych w Czyśćcu cierpiących. Od 1 do 8 listopada jest to odpust zupełny, w ciągu roku cząstkowy.

1 listopada o g. 14:00 odbędzie się Msza św. i procesja modlitewna za zmarłych na cmentarzu OSOBOWICKIM z udziałem kapłana naszej parafii.

1. Kartki wypominkowe prosimy wypełniać czytelnie, nazwiska drukowanymi literami. Wypominki składamy do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej i nie składamy na tacę. Prosimy podać ulicę, gdyż Modlitwy Wypominkowe będą według ulic o g. 18:00, a potem Msza św. w ich intencji.

Plan wypominek na nadchodzący tydzień:

1. 11.(czwartek) – ulice: Biskupa Tomasza, Zdzisława Dębickiego oraz Trzebnicka
  2. 11. (piątek) – ulice: Bolesława Chrobrego, Kazimierza Jagiellończyka oraz Pl. Powstańców Wielkopolskich
  3. 11. (sobota) – ulice: Kaszubska, Pomorska, Kurkowa, Alfreda Nobla, Plac Staszica, Ptasia, Podwórcowa oraz Składowa
  4. 11. (niedziela) – ulice: Kleczkowska, Łowiecka oraz Świętego Wincentego
  5. W piątek 3 listopada o godz. 18:30 będzie odprawiona msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  6. Informujemy, że ks. prałat Wojciech po upadku przebywa w szpitalu i jego stan się poprawia. Potem przejdzie rehabilitację u Sióstr Elżbietanek. Natomiast Ks. Konrad kontynuuje leczenie w rodzinnej miejscowości. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  7. Zaczął przeciekać dach naszej plebanii i dlatego w najbliższych dniach zaczynamy położenie na całym dachu nowych dwóch warstw papy. Przewidywany koszt ok. 15 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś z parafian pragnąłby wspomóc ten nagły i konieczny remont, prosimy o składanie dobrowolnych ofiar w kopertach w zakrystii i kancelarii oraz na konto z dopiskiem „remont dachu plebanii”. Bóg zapłać.
  8. Nasza Świątynia będzie w tym roku przeżywać 125 lat istnienia. Dla naszej rodziny parafialnej to wielkie święto. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich na Uroczystość, która odbędzie się 29 listopada (środa).Nasz kościół został konsekrowany 29 listopada 1898 r. przez Kardynała Jerzego Koppa i erygował naszą parafię 3 stycznia 1899 r..
  9. W piątek (3 listopada) na plebanii w salce o godzinie 18:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania
  10. Lectio divina: dla dorosłych: PDFWORD dla dzieci: Jednostronne i PDF