XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 31 niedziela zwykła.

Dziś na końcu każdej Mszy św. przedstawiciele Braci z Taize, przybliżają nam kwestie związane z Europejskim Spotkaniem Młodzieży we Wrocławiu.

Dziś o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych i wypominki o godz. 17:30.

2. Film Nieplanowane w obronie życia, który zapowiadaliśmy, wywołał ogromne poruszenie w USA o zmianę prawa ochrony życia i sprawa trafiła do Sądu Najwyższego. Już po pierwszym dniu wyświetlania w Polsce, wywołał ataki lewicy, która domaga się zakazu wyświetlania. Na prośbę parafian podajemy, że we Wrocławiu jest w kinach: Centrum Korona i Wroclawia, Magnolia, Bielany, Pasaż Grunwaldzki i Arkady.

– w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza
– w sobotę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

4. Do 8 listopada o godz. 17:30 modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych z wypominek według ulic. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 18:30 w intencji tych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie.
PLAN:

08.11.
Bez podanej ulicy
Spoza parafii

5. Spotkanie oazy dzieci Bożych we wtorek o 17:30 a oazy młodzieżowej w piątek o 18:30.

6. W czwartek, 07.11.2019r., w ciuchci odbędzie się zdjęcie miar do strojów komunijnych: godz. 17:00 – SP 58, godz. 17:30 – SP 74, godz. 18:00 – SP 108, godz. 18:30 – dzieci z innych szkół.

7. W piątek, 08.11.2019r., o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

8. Kuria Wrocławska informuje: Fundacja Obserwatorium Społeczne – zaprasza do udziału w kolejnej debacie, która odbędzie się 4.11.2019 r., o godzinie 17:00 w auli PWT we Wrocławiu. Temat został sformułowany w formie pytania i brzmi: Nacjonalizm w XX wieku?

9. Przypominamy: Kurs Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej rozpocznie się Mszą świętą 16 listopada 2019 roku o godzinie 9:00 w Katedrze Wrocławskiej we Wrocławiu. Bardzo prosimy mężczyzn do zgłaszania się do tej posługi.

10. Serdecznie zapraszamy na XXXVI Ogólnopolska Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16 i 17.11.2019 r.

11. Parafia pw. Św. Alberta Wielkiego Wrocław – Sołtysowice (Franciszkanie) organizuje Dni Skupienia dla mężczyzn w dniach 30 listopada i 1 grudnia. Początek o godz. 19.30 w sobotę. Również serdecznie zapraszamy.

12. Być może niedługo Wrocław doczeka się wyniesienia swego mieszkańca na ołtarze. W dniu 21 listopada br. przypada 24 rocznica odejścia do Pana Sługi Bożego Księdza Aleksandra Zienkiewicza. Zgodnie z wymogiem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, trwają przygotowywania do ekshumacji doczesnych szczątków Sługi Bożego i przeniesienia ich z cmentarza św. Wawrzyńca do kościoła św. Piotra i Pawła, w którym Sługa Boży służył młodzieży akademickiej swoją Osobą, swoją modlitwą, duchową opieką, przyjaźnią i niewyczerpaną dobrocią przez ponad 40 lat. Uroczystość rocznicowa, której przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Siemieniewski, połączona z poświęceniem sarkofagu ze szczątkami Sługi Bożego i modlitwą o Jego beatyfikację, odbędzie się w kościele św. Piotra i Pawła w środę 27 listopada 2019 r. – o godz. 18:30 różaniec, o godz. 19:00 Msza święta.

13. Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszej prasy katolickiej. Za darmo można zabrać propozycję medytacji na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”.