Ogłoszenia – uroczystość Pięćdziesiątnicy 28.05.2023

  1. W poniedziałek będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i od tego dnia rozpoczyna się II część okresu w ciągu roku w liturgii Kościoła.
  2. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. I rozpoczynamy codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 18.00
  3. W piątek o g. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic.
  4. W następną niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy
  5. W niedzielę 4 czerwca – zbiórka ofiar do puszek na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie. Głównym bohaterem tegorocznych uroczystości będzie bł. Stefan Wincenty Frelichowski, młody kapłan i harcerz, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau. W tym miejscu kaźni swoją posługą „czynił pokój”. Zapisał się w pamięci współwięźniów jako człowiek święty, ofiarny i wewnętrznie wolny.
  6. 5 czerwca przypada święto patronalne naszego kościoła i parafii – ODPUST PARAFIALNY ŚW. BONIFACEGO. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 18.30 przewodniczył będzie J.E. Ks. biskup Piotr Wawrzynek z Legnicy. Serdecznie i gorąco zapraszamy.
  7. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny uroczyście zapowiedział rozpoczęcie prac presynodalnych Synodu Archidiecezji Wrocławskiej, który rozpocznie się jesienią. W czerwcu mają powstać parafialne grupy presynodalne, do których powinni wejść m.in. członkowie dotychczasowych grup synodalnych oraz przedstawiciele ruchów i wspólnot duszpasterskich. Zatem prosimy wspólnoty naszej parafii o wydelegowanie swego przedstawiciela i zgłoszenie księdzu proboszczowi do niedzieli 25 czerwca włącznie.
  8. Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)