Ogłoszenia – uroczystość Wniebowstąpienia 21.05.2023

1. Trwa Nowenna prze Zesłaniem Ducha św., połączona z nabożeństwem majowym.
  2. Za tydzień w sobotę 27 maja zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Plan jest następujący: 19.45 – nieszpory, 20.30 – modlitwa o dary Ducha Świętego, 21.30 Eucharystia
  3. Również w sobotę święcenia kapłańskie w Katedrze Wrocławskiej naszych diakonów
    o g. 10.00. Prosimy o modlitwę w tej intencji
  4. Organizowana przez nas 1-dniowa pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się 27 maja. Zbiórka przy przystanku koło Dworca Nadodrze. O godz. 6:50 wyjazd.
  5. Msze św. dla dzieci w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie odbędą się w naszej parafii o godz. 18:30. Zachęcamy również do uczestniczenia w majówkach o godz. 18:00.
  6. Za tydzień msza św. o godz. 12:00 z udziałem dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. W piątek (26 maja) o godz. 16:00 spowiedź dla nich.
  7. Spotkanie dla ministrantów w czwartek o g. 17.15
  8. Już dzisiaj zapowiadamy, że na życzenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej procesja centralna Bożego Ciała 8 czerwca br. rozpocznie się w Katedrze o g. 9,00, stąd nasza procesja będzie dopiero po Mszy św. o 12.00 z uwagi na remonty, trasa procesji będzie po Placu Strzeleckim.
  9. Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)
  10. Na stronie parafialnej jest kalendarz najbliższych pielgrzymek i wydarzeń religijnych Archidiecezji Wrocławskiej. Serdecznie zachęcamy do przeczytania.
  11. PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
    • Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa: 21 maja 2023 r.
    • Pielgrzymka Margartek i Apostolatu Dwunastka do Milicza (parafia św. Anny):
      8 lipca 2023 r.
    • Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę: 3-10 sierpnia 2023 r.
    • Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: 19 sierpnia 2023 r.
    • Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: 26 sierpnia 2023 r.
    • Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasna Górę – czuwanie: 15 września 2023 r.
    • Procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława i Doroty: 17 września 2023 r.

PIELGRZYMKA SZLAKIEM Błogosławionych Męczennic M. Paschalis i IX Towarzyszek DO MIEJSCA MĘCZEŃSTWA I GROBU bł. Siostry M. Acutiny – KRZYDLINA WIELKA 3 czerwca 2023 r.

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział we Wrocławiu zaprasza młodzież i wszystkich, którym leży na sercu sprawa wychowania siebie samego i innych na na spotkanie  z  Krystyną i Szczepanem Kamińskimi pt. Recepta na 50 lat małżeństwa w radości i szczęściu. w środę, 24 maja 2023 r. o godz. 19.00, w sali domu zakonnego Sióstr Marianek przy ul. Kardynała Bolesława Kominka 3/5 na Ostrowie Tumskim.

Ogólnopolska Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 2-3 czerwca, która odbędzie się pod hasłem: Różaniec siłą dla chorych i cierpiących.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, odbędzie się w dniach 1-2 lipca.

Archidiecezjalna PIELGRZYMKA i PIKNIK dla OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do HENRYKÓWA 26 sierpnia 2023r.