Ogłoszenia – Niedziela Palmowa 02.04.2023

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca o g. 17,00, a o g. 17.30 Gorzkie Żale
  2. Dzisiaj jest tradycyjny kiermasz ozdób na świąteczny stół s. Pii Szpil na pomoc świąteczną dzieciom z najbiedniejszych rodzin.
  3. Również dzisiaj w kościele garnizonowym o g. 12.00 Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. O g. 13.00 – Marsz pamięci św. Jana Pawła II, a o g. 21.00 – Modlitwa różańcowa pod witrażem papieskim na placu przed Bazyliką zakończona o 21.37 odśpiewaniem „Barki”.
  4. Przypominamy, że spowiedź w tygodniu jest zawsze przed każdą Mszą św.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę od 16,00 do 18,00. Pogrzeby prosimy zgłaszać telefonicznie. Serdecznie zapraszamy.
  6. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
  7. Do chorych kapłani udadzą się jak co miesiąc, a nowych chorych przed świętami prosimy zgłaszać do środy w kancelarii lub zakrystii.
  8. Zachęcamy do lektury pisma „Nowe Życie”. W numerze kolejna część cyklu biblijnego ks. Mariusza Rosika, tekst na temat moralnych obowiązków stron toczących wojnę oraz wspomnienie Klemensa Kamińskiego, organisty katedry wrocławskiej i wychowawcy pokoleń muzyków kościelnych, śp. Taty naszej Pani Organistki.
  9. Lectio divina dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)
  10. W Wielki Czwartek rano nie ma mszy św., w katedrze Msza Krzyżma o g. 10.00

ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE

Porządek liturgii i nabożeństw

WIELKI CZWARTEK

• MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ z obrzędem umycia nóg – g. 18,30.
  • Spowiedź od 18,00.
  • Adoracja po wieczornej Liturgii do g. 22,00

WIELKI PIĄTEK

• Jutrznia z Godziną czytań i początek adoracji – g. 8.00
  • Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego – g. 15.00
  • GŁÓWNA LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – g. 18.30
  • Dodatkowo spowiedź po wieczornej Liturgii
  • Adoracja przy Bożym Grobie do g. 22,00

WIELKA SOBOTA

• Jutrznia z Godziną czytań g. 8.00 i adoracja przy Bożym Grobie do g. 20,00
  • Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10,00 do 15,00 włącznie. Na zakończenie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

• WIGILIA PASCHALNA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ – g. 21,00
  • Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek po Wielkanocny jak w każdą niedzielę. Nie będzie Nieszporów.