XXIX Niedziela Zwykła 16 października

1. Dziś XXII Dzień Papieski16 października z hasłem Blask prawdy. Na Mszy Świętej o godzinie 12:00 zaśpiewa chór parafialny Gloria Dei. Po każdej Mszy św. zbiórka na stypendia dla ubogiej młodzieży. Z góry składamy staropolskie Bóg zapłać. O g. 17,50 Różaniec.

Dziś w wielu miejscowościach w 44 wyboru Papieża Św. Jana PawłaII są procesje różańcowe. Bardzo prosimy o wsparcie modlitewne

Witamy bardzo serdecznie alumnów połączonych seminariów duchownych; legnickiego, świdnickiego, wrocławskiego na ewangelizacji u nas; na czele z Ks. Diakonem Adrianem Pliszką. Życzymy wiele łaski.

1. WYPOMINKI. Kartki są dostępne na stoliku z prasą katolicką. Imiona piszemy w pierwszym przypadku np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Nazwiska DUŻYMI LITERAMI.
  2. Dzieci do I Komunii mogą odebrać swoje kalendarzyki w zakrystii i u ks. Darka. Szczegóły w zakładce I-Komunia na stronie internetowej.
  3. Zapraszamy na kurs liturgicznego dla kobiet we wtorek o g. 19.15 do domku przy krzyżu. Mogą dołączyć nowe osoby.
  4. W tygodniu dla wszystkich chętnych SEMINARIUM ODNOWY WIARY w środę o 19,15 w kościele i od 20,00 do 21,00 w Ciuchci. Seminarium organizuje wspólnota Odnowy w Duchu św. W poprzedniej parafii księdza proboszcza takie rekolekcje przyniosły ogromne owoce w życiu sąsiedzkim, rodzinnym i parafialnym. Zachęcamy.
  5. Natomiast 22 października (sobota) od g. 15,00 do 17,30 w Ciuchci odbędzie się Międzyparafialne Spotkanie Młodych, głównie z myślą o młodzieży przygotowującej się do BIERZMOWANIA.
  6. Przy naszej parafii działa Drużyna Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Niektórzy rodzice prosili o Drużynę Harcerek. I oto Jezus tydzień temu nam odpowiedział: „Jesteśmy 18 Wrocławską Drużyną Harcerek “Nieboskłon” i należymy ZHR-u, właśnie organizujemy nabór do naszej drużyny. Szukamy dziewczynek w wieku 10-13 lat, które chciałyby dołączyć do harcerstwa. Naszym celem jest wychowywanie dzieci w wierze katolickiej do bycia świadomymi ludźmi.” Szczegóły na każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę.
  7. Za tydzień Niedziela Misyjna 23 października, połączona jest ze zbiórką na Misje i rozpoczyna cały Tydzień Misyjny.
  8. Rada Osiedla Nadodrze ma 20 października br. uroczyste otwarcie swej siedziby przy ul. Rydygiera 43. Dziękujemy za dobrą współprace, udział w organizacji Rodzinnego Pikniku Parafialnego itp. i życzymy jeszcze więcej sukcesów dla naszej lokalnej społeczności.
  9. Od 14 października w kinach jest wyświetlany pierwszy kinowy film Maryjny Medjugorie. Jeśli zgłoszą się chętni, parafia może zorganizować seans grupowy z tańszymi biletami. Zapisy u Ks. Radka.
  10. Duszpasterstwo Niewidomych zaprasza na uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej w niedzielę 23 października 2022 na g. 15.00 do kościoła NMP na Piasku.
  11. Teksty medytacji Lectio divina dla dorosłych (.docx .pdf) i dzieci (.pdf jednostronne)