XXVII Niedziela Zwykła 2 października

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Od soboty rozpoczęły się nabożeństwa październikowe o g. 17,50. Bardzo gorąco i serdecznie zapraszamy w każdy dzień października.
 2. KANCELARIA czynna w poniedziałek, czwartek od 16,00 do 18,00; piątek od 10,00 do 12,00. W sprawach pilnych telefon.
 3. Odbyły się zapisy kandydatów do bierzmowania w parafii. Jeżeli kogoś nie ma na liście, prosimy o kontakt z ks. Radosławem.
 4. Nadal zachęcamy kobiety do poznania i zaangażowanie w liturgię poprzez Kurs liturgiczny raz w miesiącu. Kontakt – ks. Radosław.
 5. W piątek 7 października o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
 6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę do Trzebnicy w sobotę 8 października od 10,00 do 13,15. Szczegóły i zapisy u Prezesa P. Wojciecha Orzechowskiego po Mszy św. o 12,00 lub Sekretarki P. Agaty Woźniczek w czwartek po 17,00 w domku za plebanią.
 7. Kurs języka polskiego dla uchodźców Rady Osiedla odbywa się w soboty od 10,00 w sali obok kancelarii. Są miejsca. Zapraszamy gorąco.
 8. W Niedzielę 9 października na każdej Mszy św. jedno małżeństwo złoży krótkie świadectwo, jak można w pełni po chrześcijańsku przeżywać życie rodzinne i małżeńskie oraz jak wspólnota w tym może pomóc.
 9. Także 9 października to Niedziela św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Wezwani przez Papieża złączymy się w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat Podejmijmy też „Podzielnik” – przestrzeń wymiany i dzielenia się konkretnymi rzeczami – np. ubraniami, sprzętem codziennego użytku i in. Ważne, aby rzeczy były sprawne i dobrej jakości – przynosimy takie, których nie używamy, a możemy wziąć te, które nam się przydadzą. Prosimy na piśmie, czym chcemy się podzielić, a co pragniemy otrzymać. Pod tym imię nazwisko i kontakt np. telefon. W piątek mamy spotkanie podsumowujące Rodzinny Piknik parafialny i możemy się już zająć pierwszymi projektami.
 10. Przypominamy z poprzednich ogłoszeń, że Przygotowanie do bierzmowania Dorosłych zaczyna się 4 października. Zachęcamy do zgłaszania się do Domowego Kościoła, Oazy Dorosłych i Odnowy w Duchu św.
 11. Oaza młodzieżowa zaprasza na wspólne oglądanie filmu „Cuda z nieba” w piątek 7 października o godz. 20:00 w salce przy parafii.
 12. Zachęcamy zatem do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam pełne informacje i medytacje na każdy dzień „Lectio divina” dla dzieci (.pdf jednostronne) i dorosłych(.docx .pdf).