VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 maja 2022r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Po Mszy św. o 10,30 tj. ok. 11,20 na plebanii spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. O g. 18,00 MAJOWE

Cały ten TYDZIEŃ nazwał Papież „Laudato si’” – w tym roku (22-29 maja), pod hasłem: Słuchając i idąc razem. INFORMACJA. SCENARIUSZ. MODLITWA. REFLEKSJA SĄ W INTERNECIE.

1. Od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje. Z racji wojny na Ukrainie zaczął się też kryzys żywnościowy na kilku kontynentach. Prosimy o większą modlitwę, aby Bóg pobłogosławił plony, z których będziemy mogli się dalej podzielić.
  2. Natomiast w to środa 25 maja g. 17,00 to drugi termin dla tych, którzy pragną pomóc w organizacji Rodzinnego Pikniku Parafialnego w Uroczystość Bożego Ciała od 14,30 do 17,30. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sali obok kancelarii parafialnej.
  3. W piątek 27 maja rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Św.
  4. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00, a w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  5. W następną niedzielę 29 maja br. uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego g. 12,00 uroczystość I Komunii św. naszych dzieci. Ulegną zmianie godziny Mszy św. i ich intencje dotychczasowe. Dwie intencje przyjęte na g. 12,00 zostaną odprawione o 10:30; nie będzie Mszy św. o 13,30 lecz zostanie odprawiona o g. 14,00 wraz z przyjętą wcześniej intencją.
  6. Za dwa tygodnie 5 czerwca br. w Uroczystość Zesłania Ducha Św. o 10,30 uroczystość I Komunii św. naszych dzieci. Natomiast o g. 12,00 Suma Odpustowa z udziałem Biskupa Grzegorza Suchodolskiego z Siedlec oraz o 13,30 Prymicje Ojca Tadeusza Iwaszczyszyna, naszego Parafianina.
  7. W piątek  27 maja 2022 o 18.30 w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu po Eucharystii zapraszamy na konferencję pt. „Radość ojcostwa”. Wygłosi ją Karol Białkowski – ojciec pięciorga dzieci, Redaktor Naczelny Wrocławskiego Gościa Niedzielnego.
  8. Zapraszamy na Wieczór Tumski, czyli koncert poprzedzony wykładem 29 maja 2022 r. do kościoła Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim o godzinie 18:00 z racji 200 rocznicy śmierci Józefa Wybickiego oraz 95 rocznicy ustanowienia jego Mazurka Dąbrowskiego Polskim Hymnem Narodowym. Wykład wygłosi Mariusz Urbanek, uznany pisarz i publicysta. W drugiej części wieczoru wystąpi znakomity, wrocławski organista Piotr Rojek.
  9. Przy ołtarzu Matki Bożej można składać ofiary do skrzynki na nowe ołtarze do procesji Bożego Ciała.
  10. Szczegółowe informacje zamieszczone są internetowej stronie parafii. Ponadto znajdziemy tam na każdy dzień teksty aktualne teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdfjednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf)