III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022r.

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Jest to Dzień modlitw za osoby bezrobotne. Zarazem jest to NIEDZIELA BIBLIJNA rozpoczynająca 14 Tydzień Biblijny.

O 17,30 Zmiana tajemnic Różańca św.; o g. 18,00 Nabożeństwo Majowe.

1. W maju o g. 18,00 nabożeństwa majowe, a 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski porządek niedzielny.
  2. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w poniedziałek i czwartek od 16,00 do0 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,30.
  3. W środę 4 maja br. w dzień wspomnienia św. Floriana zapraszamy tradycyjnie na g. 8,00 na Mszę św. w intencji KOMINIARZY.
  4. W piątek 6 maja o g. 18,30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy św. w salce na plebanii odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

Również w piątek 6 maja, po Mszy św. o 18,30 w salce na plebanii spotkanie ZESPOŁU SYNODALNEGO. Ze względu na kończący się pierwszy etap synodu diecezjalnego prosimy wszystkich o obecność.

1. W SOBOTĘ 7 maja odbędzie się Zjazd Diecezjalny Parafialnych Zespołów Caritas. O g. 10,00 Msza św. w kościele św. Krzyża, zwiedzanie części zabytkowej archikatedry i posiłek.
  2. Zachęcamy do nowego numeru czasopisma „Nowe Życie”. W numerze można przeczytać wywiad z bpem Maciejem Małygą, nowo konsekrowanym biskupem Archidiecezji Wrocławskiej, na temat radości i trosk towarzyszących u progu nowej posługi.
  3. W przyszła niedzielę 8 maja rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Natomiast w przyszły poniedziałek 9 maja będzie obchodzona w Kościele – przeniesiona z niedzieli – Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

9. Szczegółowe ogłoszenia znajdują się na stronie parafialnej, także medytacje dla dzieci i dorosłych na każdy dzień pod nazwą „Lectio divina”. Zapraszamy do lektury i modlitwy.