V Niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia 2022

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. O g. 17,00 zmiana tajemnic Różańca Św., g. 17,30 Śpiew Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PARAFIANOM UCZESTNICZĄCYM W REKOLEKCJACH.
  2. Rozpoczął się intensywny czas pracy kancelarii. Przypominamy, że służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do18,00 i piątki od 10,00 do 12,30. Zapraszamy serdecznie.
  3. W piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe: dla dzieci o 17:00, dla dorosłych o 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  4. Nowy Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich Parafian z następującymi prośbami:

– zaczynając od najstarszych chcemy wziąć udział w akcji „Dopłata dla Seniora” we współpracy z Caritasem Archidiecezji. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w znalezieniu osób starszych, którym z trudnością wystarcza na utrzymanie;

– rodziny goszczące uchodźców z Ukrainy prosimy o zgłaszanie potrzeb;

– prosimy osoby, które mogą zaoferować pracę lub mieszkanie na korzystnych warunkach o zgłaszanie również takich możliwości. To nowa odmiana dawnej parafialnej tarczy antykryzysowej;

– prosimy również o zgłaszanie się tłumaczy z języka ukraińskiego na polski i odwrotnie.

W ramach współpracy z Radą Osiedla Nadodrze informujemy, że „Lekcje języka polskiego dla obywateli Ukrainy” odbywają się w piątki od 16,00 przy ul. Rydygiera 43. Są bezpłatne i nie obowiązują zapisy. Plakat jest w gablocie od strony plebanii.

Aby sobie ułatwić i przyśpieszyć komunikację, Odpowiedzi na te prośby prosimy kierować na maila parafii: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl z tytułem: Parafialny Zespół Caritas. Można również SMSem zaczynając od słowa Caritas i treść zgłoszenia. Informacje te nie będą nigdzie publikowane lecz wykorzystane do działalności Parafialnego Zespołu Caritas.

1. W związku z powyższym już dzisiaj zapraszamy do modlitwy za podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas w niedzielę 10 kwietnia o g. 13,30. Po tej Mszy św. zapraszamy do kościoła na krótkie spotkanie wszystkie rodziny z naszej parafii goszczące uchodźców i pomagające uchodźcom, o ile możliwe też z przedstawicielami gości.
  2. NADAL PRZYJMUJEMY OSOBY DO PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS. NAJBLIŻSZE SPOTKANIE W CZWARTEK (7 IV 2022) o g. 19,30 na PLEBANII.
  3. W piątek natomiast tj. 8 kwietnia o g. 19,30 spotkanie ZESPOŁU SYNODALNEGO, przyszłej Rady Parafialnej, również na plebanii.
  4. W przyszłą niedzielę 10 kwietnia br. tj. W Niedzielę Palmową, Siostra Pia, Elżbietanka organizująca dla dzieci kolonie, zimowiska, wigilie itp. ZAPRASZA NA KAŻDEJ MSZY ŚW. NA KIERMASZ CHARYTATYWNY. Gorąco tę inicjatywę popieramy.
  5. Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek prosi też o wsparcie ich zbiórki na Ukrainę. Jedna z sióstr w najbliższą środę (6.04.)  wyrusza do Odessy, nie pozwólmy jej jechać pustym samochodem. Zbierane są: żywność, środki opatrunkowe, środki higieniczne, artykuły dla niemowląt. NIE zbiera się odzieży, kocy, śpiworów itp. Dary można przywozić do wtorku włącznie do klasztoru sióstr we Wrocławiu, ul. Św. Józefa 1/3.
  6. W WIELKI TYDZIEŃ Kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek 11 kwietnia i środę 13 kwietnia od 16,00 do 1800. Msze święte normalnie. W Wielki Czwartek tylko Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18,30. W Wielki Piątek główna Liturgia też o 18,30, a w Wielką Sobotę Liturgia Nocy Zmartwychwstania rozpocznie się o 21,00.

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA PODAMY ZA TYDZIEŃ.

1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. Polecamy szczególnie nowy numer czasopisma „Nowe Życie” z tematem pojednania i ogromie pomocy i perspektywie pojednania w rozmowie z bpem Marianem Buczkiem z Charkowa
  3. Zgłaszają się już chętni na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Św. w dniach od 05 do 12 września 2022. Szczegółowe informacjsą w ogłoszeniach poprzednich niedziel na stronie parafii.
  4. Teksty medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).