II Niedziela po Bożym Narodzeniu 2 I 2022

 1. Rozpoczęliśmy ROK PAŃSKI 2022.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. DO SIEGO ROKU.

W miejsce Nieszporów o g. 18,00 wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj też w kalendarzu liturgicznym Archidiecezji Wrocławskiej przypada adoracja wieczysta naszej Parafii Św. Bonifacego we Wrocławiu. Prosimy, aby w miarę możliwości każdy parafianin znalazł czas na osobistą modlitwę w kaplicy adoracji od 14,30 do 18,00.

 1. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Składka przeznaczona jest na rzecz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 d0 12,30. Pogrzeby poza kancelarią, ale po umówieniu się telefonicznym na numer parafialny (579257491). Jest na winiecie u góry ogłoszeń. Termin chrztu można załatwić telefonicznie w czasie kancelarii, ale konieczne jest potem zapisanie dziecka w księdze chrztów w kancelarii osobiście z wszystkimi dokumentami tj. aktem urodzenia dziecka z USC i zezwoleniami proboszczów miejsca zamieszkania (nie zameldowania) na funkcję rodzica chrzestnego. Zezwolenia nie zastępuje świadectwo bierzmowania.
 3. W piątek 7 stycznia o godz. 18,30 zostanie odprawiona msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa
 4. W sobotę 8 stycznia od. 14,00 dodatkowa Kolęda, poza ogłaszaną już w ubiegłym tygodniu w poniedziałek. Zgłoszenia bezpośrednio w zakrystii u kapłanów lub siostry zakonnej.
 5. Ks. Radosław zaprasza też w sobotę 8 stycznia o g. 10,00 małych chłopców na zbiórkę ministrantów – tych co są i nowych. Mali rycerze Chrystusa, ministranciprzybywajcie. Będzie ciekawie. Spotykamy się koło zakrystii.
 6. Wielu Parafian pyta o Katolicką Wspólnotę Osób Konsekrowanych Palavra Viva (Żywe Słowo). Trwa dla nich w Brazylii Jubileuszowy Rok powstania wspólnoty. Jest to czas ich dalszej formacji. Być może, że już wszystkie wrócą po ślubach wieczystych. Dostajemy ciągle wyrazy łączności duchowej i życzenia. Na Święta i Nowy Rok 2022 otrzymaliśmy filmik z życzeniami po polsku, ćwiczą ciągle nasz język. Zagrały i zaśpiewały po polsku kolędę. Przekazujemy wszystkim Parafianom serdeczne życzenia i pozdrowienia. Ciągle się za naszą parafię modlą. Jeszcze przełożeni nie zadecydowali, kiedy do nas znów wrócą na stałe.
 7. W przyszłą Niedzielę 9 stycznia, obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Prosimy o zabranie naczyń na wodę święconą do własnych domów. Po raz ostatni zapraszamy o g. 18,00 na kolejne wspólne kolędowanie.
 8. Po tej niedzieli od poniedziałku 10 stycznia 2022r. rozpocznie się – jak zapowiadaliśmy – druga część kolędy ULICAMI W KOŚCIELE – dla osób, które z powodu epidemii i innych przeszkód, nie były w stanie przyjąć kapłana we własnym domu. PORZĄDEK MSZY ŚW. KOLĘDOWYCH podamy w przyszłą niedzielę.
 9. Z Nowym Rokiem zapraszamy naszych Parafian do zapisania się NA JEDEN ROK DO APOSTOLATU DWUNASTKA. Dwunastu wiernych, jak Dwunastu Apostołów modli się codziennie w intencji kapłanów, sióstr, instytutów życia konsekrowanego oraz o powołania dla nich. Zapisy i dokładne informacje drukowane również w przyszłą niedzielę.
 10. „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf) na ten tydzień znajdziecie tutaj.

ŻYCZENIA