33 Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada 33 niedziela zwykła. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem PRZEŚLADOWANYM w Libanie; prosimy o modlitwy i pomoc materialną do puszek. O g. 17:25 w salce obok kancelarii Cykl „W starym kinie”. Prymas cz. II. Serdecznie zapraszamy.
 1. SYNOD. Zgodnie z decyzją Ojca św. o synodzie powszechnym w diecezjach, musimy powołać Radę Parafialną (Duszpasterską), której przedstawiciele wezmą udział w pracach synodalnych archidiecezji wrocławskiej. Dzisiaj ostatni dzień, że każdy może się zgłosić podając na kartce lub e-mailem Imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy. Ponieważ za każdą posługą braciom idzie łaska Boża, serdecznie zapraszamy. Dziękujemy tym, którzy się już zgłosili.

ZJAZD PRZEDSTAWICIELI RAD PARAFIALNYCH odbędzie się w ostatnią sobotę listopada: 27.11.br. we Wrocławiu.

 1. W Biurze parafialnym służymy poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 i w piątek od 10:00 do 12:30 oprócz dni świątecznych. Pogrzeby można umówić przez telefon parafialny 579 257 491. Jest na Winiecie parafialnej ogłoszeń.
 2. We wtorek kolejna rocznica Poświecenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej; święto liturgiczne, a w Katedrze Uroczystość Odpustowa. Zachęcamy do zdobycia odpustu pod zwykłymi warunkami.
 3. W tym tygodniu kolejny raz zachęcamy do całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 20 listopada  o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 21 listopada  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
 4. Papież Franciszek zmienił termin Światowych Dni Młodzieży. Wysłuchajmy krótkiego Apelu Metropolity Wrocławskiego: Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Przed nami kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku papież Franciszek chce, byśmy świętowali go w ostatnią niedzielę roku liturgicznego 21 listopada w uroczystość Chrystusa Króla. Bądźmy razem w tę Niedzielę Młodych, a szczególnie w czasie spotkania z Chrystusem na Eucharystii. Rozpoczniemy Ją we wrocławskiej katedrze o godzinie 15.00. Zaproście w moim imieniu Waszych przyjaciół, znajomych, kolegów i koleżanki oraz wszystkich tych, którzy czują się młodzi duchem. Przybądźcie, by doświadczyć Bożego działania, które ma moc zacząć nowy etap w Waszym życiu. By nasze spotkanie było dla nas bezpieczne zabierzmy ze sobą maseczki i zechciejmy stosować się do wszystkich obowiązujących zasad. Do zobaczenia we Wrocławiu.
+ Józef Kupny Arcybiskup Metropolita Wrocławski

 1. Przyszła Niedziela Chrystusa Króla – 21.11.2021 r. Tradycyjnie taca jest przeznaczona na budowę kościołów. Natomiast po Mszy św. w odpowiedzi na APEL Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ws. pomocy migrantom – zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
 2. W  niedzielę 21.11.21 br. o godz. 17.00, zapraszamy na spotkanie

autorskie z Witoldem Gadowskim, prasowym (m.in. Tygodnika „Niedziela”) dziennikarzem śledczym, i telewizyjnym, autorem książek: „Wieża komunistów”, „Smak wojny”, „Tragarze śmierci”. Witold Gadowski rodem z Zakopanego – korespondent wojenny, reporter śledczy. Wybitny dziennikarz wyróżniony m.in .: Grand Press 2004 za materiały o mafii paliwowej, laureat nagrody Watergate przyznawanej
przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za reportaż Gra o PZU, zdobywca Grand Prix na III  Przeglądzie Telewizyjnych Reportaży
Śledczych i interwencyjnych „Ukryta Kamera”, laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski za dziennikarstwo śledcze.
Spotkanie odbędzie się w sali kinowej sala 101 NOT ul Piłsudskiego 74, 50-020 Wrocław. W programie m. in. projekcja filmu „Święci z
Doliny Niniwy”, możliwość zakupu książek. Koszt wejścia: 20 zł/os. Bilety do nabycia w Biurze Podróży Panorama, ul. Piłsudskigo 38 we Wrocławiu
Katolickie Radio Rodzina organizuje 26 listopada o 19.00 spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką TVP Rzymu oraz autorką książek pt. „Kobieta w Watykanie”, „Zdarzyło się w Watykanie” i „Z Watykanu w świat”. Będzie miało ono formę swobodnej rozmowy uczestników z naszym gościem i jest otwarte dla wszystkich chętnych. Po krótkim przedłożeniu, uczestnicy będą mogli zadawać pytania dotyczące zarówno treści zawartej w książkach, jak i pracy pani Wolińskiej – Riedi w Watykanie, w czasie pontyfikatu trzech papieży. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie osób zainteresowanych spotkaniem.

 1. W tą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej po Mszy św. o godz. 10:30 na spotkanie i katechezę.
 2. W związku z rosnącą liczbą zdarzeń dotyczących oszustw na szkodę osób w wieku senioralnym, zwłaszcza w centrum Wrocławia, o czym policja informuje za pośrednictwem Kurii, prosimy o wzajemną troskę rodzinną sąsiedzką i przyjacielską.
 3. Fundacja Lux Veritatis zrealizowała film biograficzny, poświęcony św. Albertowi Chmielowskiemu pt.: „Nędzarz i Madame”. Film ten wejdzie do kin w dniu 12 listopada br., w 32. rocznicę kanonizacji brata Alberta, której dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II.
 1. Szczegółowe informacje z ogłoszeń, w tym Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski znajdują się na stronie parafialnej i w gablocie. Na stronie parafialnej są też materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (jednostronne.pdf) i dorosłych (.pdf,  .docx).