1. Przeżywamy 10 niedzielę w ciągu roku.

Dzisiaj Rocznica I Komunii Św. o godz. 10:30.

Jest Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. O godz. 17:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

2. Od czwartku 3 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się 24 godzinna ADORACJA Najświętszego Sakramentu wszystkich parafii w Archidiecezji, w okresie oktawy Bożego Ciała. Adorację zakończymy we wszystkich dekanatach w czwartek 10 czerwca. W naszej parafii adoracja rozpocznie się w sobotę po Mszy św. Odpustowej aż do niedzieli 6 czerwca o g. 7,30. O północy zostanie odprawiona Msza św.

– we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz.18:00.

5. Jutro w naszej parafii bierzmowanie o godz. 17:00 i 19:00. Sakramentu udzieli J.E. Biskup Jacek Kiciński. Nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek po Mszy o godz. 8:00.

6. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła na zakończenie nabożeństwa czerwcowego do czwartku włącznie.

7. W piątek, w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa odnowienie Aktu Oddania Polski Sercu Jezusowemu. Zgodnie z Listem Episkopatu Polski.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.

9. Już dzisiaj zapowiadamy od dnia 14 czerwca powrót do stałych dni i godzin Kancelarii Parafialnej. Okres epidemii wykazała, że potrzebna mała zmiana, jeden dzień do południa. Stąd od poniedziałku 14 czerwca biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. W najbliższym tygodniu prosimy jednak umawiać się na telefon parafialny (579 257 491).

10. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny młodzież i dzieci. W terminie od 20 lipca do 5 sierpnia lub od 6 do 22 sierpnia. Koszt około 1150 zł z transportem, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Oaza Dzieci Bożych dla osób po 3,4,5 klasie SP, którą prowadzi ks. Radosław. Oaza Nowej Drogi dla osób po 6,7,8 klasie SP. Oaza Nowego Życia dla osób po 1 klasie szkoły ponadpodstawowej. Więcej szczegółów u ks. Radosława

11. Zdjęcia i film z komunii będzie można odebrać we wtorek o godz. 18:00 w ciuchci. Później odbiór tylko w siedzibie firmy.

12. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
STRONA BEZPOŚREDNIA: ON JEST
Teksty: